سایت من
آخرین عناوین
مطالب سایت
درباره سایت

آمار و امکانات سایت

آمار سایت

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

سایت من

پیوندها، پیوندهای روزانه، موضوعات، نویسندگان و ...


موضوعات مطالب سایت

نویسندگان سایت

 • موسسه قرآنی امام حسن مجتبی(ع) تعداد پست ها: 456
 • سوره الفرقان تعداد پست ها: 4
 • سوره یاسین تعداد پست ها: 12
 • سوره الفاتحه تعداد پست ها: 376
 • سوره الرحمن تعداد پست ها: 4
 • سوره النصر تعداد پست ها: 89

نظر دوستان درباره قالب جدید وبلاگ چیه؟

آخرین نوشته ها، آرشیو و برچسب ها

موسسه قرآنی امام حسن مجتبی(ع) ساری

کلیه حقوق این سایت محفوظ است

درباره سایت

موسسه قرآنی امام حسن مجتبی (ع) شهرستان ساری از سال 1386 تاکنون مشغول به فعالیت می باشد.که از سالیان گذشته جلسات این موسسه به صورت گردشی در منازل قرآن جویان برقرار بوده است. قرآن آموزان شامل فارغ التحصیلان دانشگاه، دانشجویان کارشناسی ارشد، کارشناسی، کاردانی و دانش آموزان ممتاز مقاطع راهنمایی و دبیرستان می باشند.
برنامه های کلاس موسسه که هر هفته چهارشنبه برگزار می شود شامل قرائت، تجوبد، تفسیر موضوعی قرآن، احکام و مسائل اخلاقی است که در نهایت با مجلس روضه و دعا به پایان میرسد.علاوه بر اینها فعالیتهای فوق برنامه از قبیل اردوهای زیارتی و سیاحتی و تفریحی نیز برقرار است.
هزینه شرکت در کلاسها رایگان می باشد.

کلیه حقوق این سایت محفوظ است

مطالب سایت

موسسه قرآنی امام حسن مجتبی(ع) ساری

دعای قنوت شکوه آمیز امام حسن مجتبی(ع)

  قنوت سیدنا الحسن سلام الله علیه :

یَا مَنْ بِسُلْطَانِهِ یَنْتَصِرُ الْمَظْلُومُ وَ بِعَوْنِهِ یَعْتَصِمُ الْمَكْلُومُ سَبَقَتْ مَشِیَّتُكَ وَ تمَّتْ كَلِمَتُكَ وَ أَنْتَ عَلَى كُلِّ شَیْ ءٍ قَدِیرٌ وَ بِمَا تُمْضِیهِ خَبِیرٌ . یَا حَاضِرَ كُلِّ غَیْبٍ وَ عَالِمَ كُلِّ سِرٍّ وَ مَلْجَأَ كُلِّ مُضْطَرٍّ ضَلَّتْ فِیكَ الْفُهُومُ وَ تَقَطَّعَتْ دُونَكَ الْعُلُومُ أَنْتَ اللَّهُ الْحَیُّ الْقَیُّومُ الدَّائِمُ الدَّیْمُومُ قَدْ تَرَى مَا أَنْتَ بِهِ عَلِیمٌ وَ فِیهِ حَكِیمٌ وَ عَنْهُ حَلِیمٌ وَ أَنْتَ بِالتَّنَاصُرِ عَلَى كَشْفِهِ وَ الْعَوْنِ عَلَى كَفِّهِ غَیْرُ ضَائِقٍ وَ إِلَیْكَ مَرْجِعُ كُلِّ أَمْرٍ كَمَا عَنْ مَشِیَّتِكَ مَصْدَرُهُ وَ قَدْ أَبَنْتَ عَنْ عُقُودِ كُلِّ قَوْمٍ وَ أَخْفَیْتَ سَرَائِرَ آخَرِینَ وَ أَمْضَیْتَ مَا قَضَیْتَ وَ أَخَّرْتَ مَا لَا فَوْتَ عَلَیْكَ فِیهِ وَ حَمَّلْتَ الْعُقُولَ مَا تَحَمَّلْتَ فِی غَیْبِكَ- لِیَهْلِكَ مَنْ هَلَكَ عَنْ بَیِّنَةٍ وَ یَحْیى مَنْ حَیَّ عَنْ بَیِّنَةٍ وَ إِنَّكَ أَنْتَ السَّمِیعُ الْعَلِیمُ الْأَحَدُ الْبَصِیرُ وَ أَنْتَ اللَّهُ الْمُسْتَعَانُ وَ عَلَیْكَ التَّوَكُّلُ وَ أَنْتَ وَلِیُّ مَنْ تَوَلَّیْتَ لَكَ الْأَمْرُ كُلُّهُ تَشْهَدُ الِانْفِعَالَ وَ تَعْلَمُ الِاخْتِلَالَ وَ تَرَى تَخَاذُلَ أَهْلِ الْخَبَالِ [الْفَسَادِ] وَ جُنُوحَهُمْ إِلَى مَا جَنَحُوا إِلَیْهِ مِنْ عَاجِلٍ فَانٍ وَ حُطَامٍ عُقْبَاهُ حَمِیمٌ آنٍ وَ قُعُودَ مَنْ قَعَدَ وَ ارْتِدَادَ مَنِ ارْتَدَّ وَ خُلُوِّی مِنَ النُّصَّارِ وَ انْفِرَادِی عَنِ الظُّهَّارِ وَ بِكَ أَعْتَصِمُ وَ بِحَبْلِكَ أَسْتَمْسِكُ وَ عَلَیْكَ أَتَوَكَّلُ . اللَّهُمَّ فَقَدْ تَعْلَمُ أَنِّی مَا ذَخَرْتُ جُهْدِی وَ لَا مَنَعْتُ وُجْدِی حَتَّى انْفَلَّ حَدِّی وَ بَقِیتُ وَحْدِی فَاتَّبَعْتُ طَرِیقَ مَنْ تَقَدَّمَنِی فِی كَفِّ الْعَادِیَةِ وَ تَسْكِینِ الطَّاغِیَةِ عَنْ دِمَاءِ أَهْلِ الْمُشَایَعَةِ وَ حَرَسْتُ مَا حَرَسَهُ أَوْلِیَائِی مِنْ أَمْرِ آخِرَتِی وَ دُنْیَایَ فَكُنْتُ كَكَظْمِهِمْ أَكْظِمُ وَ بِنِظَامِهِمْ أَنْتَظِمُ وَ لِطَرِیقَتِهِمْ أَتَسَنَّمُ وَ بِمِیسَمِهِمْ أَتَّسِمُ حَتَّى یَأْتِیَ نَصْرُكَ وَ أَنْتَ نَاصِرُ الْحَقِّ وَ عَوْنُهُ وَ إِنْ بَعُدَ الْمَدَى عَنِ الْمُرْتَادِ وَ نَأَى الْوَقْتُ عَنْ إِفْنَاءِ الْأَضْدَادِ . اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ وَ امْزُجْهُمْ مَعَ النُّصَّابِ فِی سَرْمَدِ الْعَذَابِ وَ أَعْمِ عَنِ الرُّشْدِ أَبْصَارَهُمْ وَ سَكِّعْهُمْ فِی غَمَرَاتِ لَذَّاتِهِمْ حَتَّى تَأْخُذَهُمْ بَغْتَةً وَ هُمْ غَافِلُونَ وَ سُحْرَةً وَ هُمْ نَائِمُونَ بِالْحَقِّ الَّذِی تُظْهِرُهُ وَ الْیَدِ الَّتِی تَبْطِشُ بِهَا وَ الْعِلْمِ الَّذِی تُبْدِیهِ إِنَّكَ كَرِیمٌ عَلِیم .

ترجمه :

ای آنکه ستمدیده از سلطنت فراگیر او پیروزی می طلبد و زخمدیده به یاری و مددکاری او چنگ می زند ! خواسته ی تو پیشی گرفت و کلام واپسین از جانب تو صادر شد زیرا تویی که به هر کاری توانایی ، و از هر چه وقوعش را امضا کرده ای آگاهی . ای که در مخفیگاهی حضور داری ، و دانای هر رازی ، و پناه هر درمانده ! اندیشه ها در خصوص تو سرگشته و حیران ماندند ، و دانشه ها تا به آستانه تو پیشتر و بیشتر بار نیافتند . تو خدای زنده پاینده ی جاودان همیشگی هستی . می بینی آن چه را که به آن آگاهی ، و چون حکمتش را می دانی نسبت به آن بردباری پیشه می کنی در حالی که از یاری بر رفع آن و مددکاری بر جلوگیری از آن در مضیقه نیستی . سرانجام ، همه ی امور به پیشگاه تو باز خواهند گشت چرا که ابتدا هم از خواسته ی تو سرچشمه گرفته ، و به جریان افتاده بودند . تو همانی که از نیّت و عقیده ی بعضی از مردم پرده برداشتی لیکن بعضی دیگر را پنهان داشتی ، قضای خودت را امضا کردی ، و چیزی را که از دستت نخواهد رفت به تأخیر انداختی ، بر عقلها همان قدر بار کردی که در عالم غیب خودت به آنها توان بخشیده بودی ، تا هر کس نابود می شود بی دلیل نابود نشده ، و هر کس که زندگی می یابد با دلیل زندگی یافته باشد . تویی که شنوای دانای یکتای بینایی ، و تو همان خدایی که به یاری فراخوانده می شود ، و وکیل قرار می گیرد ، ولایت هر آنچه در قبضه ی قدرت تو باشد به عهده ی خود توست . همه ی کارها با توست . این را هم می بینی که ما از چه مقدار ظلم و جوری در رنجیم ، و از نیازها [ ی همه ی نیازمندان ] آگاهی . خفّت و خواری بدکاران در برابر تو قرار دارد و تو شاهدی که آنها به چه چیزی رو کرده اند ، به دنیای فانی ، و به اموالی که هیزم جهنّم است ، و سرانجامش گنداب جوشان خواهد بود .   از عقب نشینی قاعدین آگاهی و بر کفر و ارتداد مرتدان و از ادامه ی راه واماندگان گواهی ، و تنها و بی یار و یاور ماندن مرا هم می بینی . [خدایا] خودت شاهدی که من به تو پناه آورده ام ، و به ریسمان تو چنگ زده ام ، و تو را به وکالت بر گزیده ام . خداوندا ! تو می دانی که من صرف جان و مال دریغ نکردم تا آنجا که دیگر طاقتم تمام شد ، و تنها ماندم . آن گاه راه پیشینیانم را در جلوگیری از تجاوز و تعدی ، و باز داشتن سرکش زمانه از ریختن بیشتر خون شیعیان در پیش گرفتم ، و به پاسداری از چیزی پرداختم که سروران من نسبت به امور دنیایی و آخرتی از آن پاسداری کرده بودند ، تا آنجا که همچون ایشان خشم خویش فرو خوردم ، و امور خویش را با نظام ایشان انتظام بخشیدم ، و راه و روش ایشان را در پیش گرفتم ، و علامت آنان را با خود داشتم و دارم ، [ و صبر خواهم کرد ] تا موعد یاری تو فرا رسد ، چرا که تو یار و مددکار حقیقت بوده و هستی و خواهی بود ، هر چند که خواسته ی بر حقّ ما قدری به تأخیر افتد ، و زمان نابودی دشمنان دیرتر سر رسد . خداوندا ! بر محمد و آل محمد درود بفرست ، و دشمنان ما را با کسانی در هم آمیز که در شکنجه ی جاویدان ابدی به سر می برند ، دیدگانشان را کور کن تا راه را نیابند ، و آنها را در سر مستی لذّتهایشان حیران واگذار ، تا هنگامی که ناگهان غافلگیرشان کنی ، یا صبح دم بر آنان شبیخون بزنی ، به واسطه ی آن حقیقتی که آشکارش سازی ، یا با آن دستی که بر آنها حمله ور شوی ، و یا با دانشی که در آینده آشکارش کنی . تو همانی که هم بخشنده است و هم دانا .

 منبع : مهج الدعوات و منهج العبادات مرحوم سید بن طاووس ره با ترجمه استاد تحریرچی .

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات